خدمات موجود روستا

خدمات موجود روستا

تاسیسات و تجهیزات عمومی:

آب آشامیدنی: آب آشامیدنی روستا از طریق لوله کشی و از شهر مبارکه تامین می شود .

برق:  برق روستاي بداغ آباد از طریق شبکه سراسري تامین گردیده و تمامی خانه ها از نعمت روشنایی برخوردار هستند .

سیستم فاضلاب:  سیستم فاضلاب روستا به صورت چاه قابل تخلیه است. اما به لحاظ بهداشتی بهتر است که با شبکه فاضلاب جایگزین شود. آب جذب شده توسط چاه می تواند براي موجودات زنده خطراتی را به وجود آورد .

نحوه جمع آوري زباله: سیستم جمع آوري زباله در روستا سیستم جمع آوري مکانیزه می باشد و توسط دهیاري 2 روز در هفته جمع آوري شده و به محل دفن زباله هاي شهرداري حمل می شود فضولات حیوانی نیز عموماً به زمین هاي کشاورزي خارج از بافت حمل می شوند .

خدمات رفاهی واجتماعی

نحوه دفع آب هاي سطحی: آب هاي سطحی که در اثر ریزش هاي جوي به سطح معابر روان می شود براساس شیب عمومی زمین حرکت کرده وبتدریج از نواحی شمال غربی به سمت نواحی جنوب شرقی ورودخانه جریان می یابند و پس از خروج از سطح روستا به اراضی کشاورزي منتج می شوند .

خدمات آموزشی:  در روستا یک واحد دبستان و پیش دبستانی در مرکز روستا قرار دارد .

خدمات مذهبی: مساجد وحسینیه روستا با توجه به جمعیت و نیاز اهالی پاسخ گوي نیاز ساکنان می باشد.

خدمات درمانی: روستاي بداغ آباد داراي یک خانه بهداشت می باشد که در شمال روستا واقع شده است

خدمات بهداشتی: از نظر فضاهاي بهداشتی، این روستا داراي یک حمام عمومی می باشد که در جنوب روستا واقع بوده و مورد استفاده اهالی روستاست .

خدمات بهداشتی- درمانی

امکانات بهداشتی روستا شامل یک خانه بهداشت روستایی می باشد سایر امکانات بهداشتی و درمانی مانند آزمایشگاه، دندانپزشک و یا مرکز زایمان در روستا وجود نداشته و اهالی بایستی به مرکز بخش یا شهر مبارکه و زرین شهر و یا مرکز استان مراجعه کنند.

خدمات دفع فاضلاب و زباله:

دفع فاضلاب در روستا از طریق چاه قابل تخلیه صورت میگیرد. … درصد آب های سطحی روستا به جوی ها و جدول و کانیو و … درصد به صورت رها در معابر هدایت می شوند. سیستم دفع زباله نیز به صورت سنتی، توسط دهیای انجام می گیرد و فضولات حیوانی نیز در معابر در خارج از روستا دفع می گردد.

خدمات تاسیسات

روستا دارای تاسسیات آب آشامیدنی میباشد که به شبکه آب شهر مبارکه متصل می باشد و از طریق لوله کشی به سطح روستا انتقال پیدا می کند. آب کشاورزی نیز از طریق کانال سنتی که از رودخانه زاینده رود تامین می گردد و سهم روستا از آب رودخانه 200 لیتر بر ثانیه می باشد تامین می گردد.

خدمات آموزشی

روستای بداغ آباد از خدمات آموزشی پیش دبستانی، دبستان (دخترانه و پسرانه) برخوردار می باشد اما به علت نبود مقاطع دبیرستان جهت بهره گیری از سطوح بالاتر آموزشی بایستی به مبارکه مراجعه کنند.

خدمات تجاری

به دلیل محدود بودن واحدهای تجاری موجود در سطح روستا، واحدهای تجاری بیشتر به صورت خرده فروشی و تهیه مایحتاج اولیه اهالی ورستا می باشد. علاوه بر واحدهای تجاری، تعدادی بقالی، سوپر مارکت، نانوایی، فروشگاه لوازم التحریر، تعویض روغنی، آرایشگاه زنانه و مردانه، چلوکبابی و ……. می باشد. اهالی رای دریافت خدمات بالاتر و بیشتر بایستی به شهر مبارکه مراجعه کنند.

خدمات انتظامی

روستا فاقد خدمات نظامی- انتظامی می باشد و برای برطرف کردن اختلافات و رسیدگی به جرائم بایستی به شهر مبارکه مراجعه کنند

خدمات اداری – سیاسی

اهالی روستای بداغ آباد در تامین خدمات اداری – سیاسی صرفا به مراکز محلی روستایی خود دسترسی دارند و برای دریافت خدمات سطح بالاتر نظیر پست و مخابرات راه دور به دلیلی نزدیکی به شهر مبارکه، زرین شهر و دیزیچه از این سه منطقه خدمات دریافت و یا مراجعه می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × سه =

فهرست