اطلاعات جغرافیایی روستا

اطلاعات جغرافیایی روستا

روستای بداغ آباد از توابع دهستان دیزیچه بخش مرکزی شهرستان مبارکه در استان اصفهان می باشد. این روستا در مختصات جعرافیایی ۳۲ درجه و ۲۱ دقیقه و ۲۷ ثانیه عرض جغرافیایی و در ۵۱ دقیقه و ۲۷ دقیقه و ۳۰ ثانیه طول جغرافیایی واقع شده است. ارتفاع آن از سطح دریا برابر با ۱۶۶۰ متر می باشد. روستای بداغ آباد از غرب به زرین شهر، از جنوب شرق به مبارکه، از شمال شرق به وینیچه واز جنوب به قلعه قاسم محدود می گردد. شیب عمومی روستا از غرب به شرق و شمال به جنوب می باشد.

خاک روستا

مطالعات میدانی نوع خاک روستای بداغ آباد را مناسب و بدون هیچ گونه محدودیتی شناسایی کرده است که در صورتی که آب کافی یرای کشت فراهم باشد این منطقه مناسب برای کاشت انواع کشت های سازگار با محیط می باشد.

ذخایر گیاهی و جانوری

مطالعات میدانی ذخایر گیاهی خاص و ویژه ای را برای روستا گزارش نداده است. تنها جانورانی چون روباه، شغال و جوجه تیغی را می توان از ذخایر جانوری روستا برشمرد که در باغات و مزارع  سطح روستا یافت می شوند.

 

آب و هوا

دما

اطلاعات حاصل از نزدیکترین ایستگاه هواشناسی به روستا، بیشترین میانگین حرارت سالانه را در منطقه برابر با ۳۲/۲ درجه سانتی گراد و کمترین میانگین را برابر با ۷/۵ درجه سانتی گراد گرازش کرده ات که بیشترین میانگین درجه حرارت متعاق به تیرماه و کمترن متعلق به دیم اه می باشد.

بارش

میانگین بارش سالانه نیز برابر با ۳۳ میلی متر می باشد که حداقل بارش ماهیانه مربوط به ماه های خرداد، تیر، مرداد می باشد که در این ماه ها بارشی وجود ندارد و حداکثر بارش نیز برابر ا ۹ میلمیتر و متعلق به دی ماه گزارش شده است.

باد

براساس اطلاعات بدست آمده از ایستگاه مبارکه جهت وزش باد غالب اکثز نواحی منطقه ای اصفهان از غرب به شرق می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 3 =

فهرست